Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

herb Iskra Połomia
Orzeł Koty   Iskra Połomia

2014-04-12, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W derbach gminy Tworóg lepsi okazują się gospodarze którzy pokonują nasz zespół 3-2 (1-1). Od razu dodaję że zwycięstwo jak najbardziej zasłużone bowiem Orzeł był zespołem lepszym piłkarsko który, jeżeli patrząc tylko na ich dzisiejszą grę , powinien plasować się w naszej tabeli w pierwszej trójce a nie na ostatnim miejscu...

Mimo wszystko remis był dzisiaj w naszym zasięgu niestety dwa dobrze wykonane stałe fragmenty gry przez naszych rywali sprawiły że 3 punkty zostają w Kotach. Na dobrą sprawę w 12 minucie powinniśmy prowadzić 1-0 kiedy to po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne Łukasz Kaszuba będąc 5 metrów przed bramką tak niefortunnie uderza piłkę że zamiast w bramce ląduje za linią końcową boiska... Gospodarze też mają swoją okazję w 20 minucie kiedy to nieporozumienie pomiędzy naszymi stoperami wykorzystuje napastnik Orła Jacek Pilarski który będąc "sam na sam" z naszym bramkarzem posyła piłkę obok słupka. Koty na prowadzenie wyprowadza ich grający trener kiedy to w 31 minucie doskonale wykonuje rzut wolny z około 20 metrów po którego uderzenia piłka ląduje w siatce. Nie mijają 3 minuty kiedy doprowadzamy do remisu - akcję rozpoczyna nasz stoper dalekim przerzutem na prawą stronę do Tobiasza Janigi a ten precyzyjnie dośrodkowuje do Marcina Okrzesika który zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

Przez pierwsze 20 minut drugiej połowy nic wielkiego się nie dzieje, optyczną przewagę posiadają gospodarze, jednakże zarówno jedna jak i druga drużyna nie potrafi sobie stworzyć jakiś dobrych sytuacji bramkowych - aż do 72 minuty kiedy to strata w środkowej strefie boiska skutkuje wyprowadzeniem szybkiego ataku przez Orła zakończona faulem w naszym polu karnym na napastniku Kot - rzut karny skutkuje jednobramkowym prowadzeniem naszego przeciwnika. Nie mając nic do stracenia przechodzimy na system gry z 3 obrońcami i o mało w 76 minucie nie daje nam to bramki wyrównującej kiedy to po strzale głową Kristiana Popielarza z lini bramkowej piłkę wybija jeden z obrońców. Niestety prowadząc coraz to bardziej otwartą grę w 84 minucie nadziewamy się na kontrę po której tracimy 3 bramką... W doliczonym czasie gry za sprawą Marcina Okrzesika(jego 2 bramka w meczu) zmiejszami jeszcze naszą stratę bramkową - natomiast na wyrównującego gola zabrakło już czasu...