Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

herb Iskra Połomia
Zgoda Repty Śląskie   Iskra Połomia

2016-08-28, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Od zwycięstwa nad dobrą drużyną Zgoda Repty Sląskie rozpoczynamy sezon 2016/2017...

Ostatnie spotkanie w Reptach przegraliśmy aż 1-5 dlatego w niedzielne popołudnie jechaliśmy na ten mecz aby zmazać plamę z rundy wiosennej...A że łatwo nie będzie niech świadczy pozycja Zgody która rozgrywki 2015/2016 skończyła na wysokim 5 miejscu, po drugie w Reptach nie wygraliśmy bodajże od 3 lat i na koniec z różnych przyczyn w tym meczu musieliśmy sobie radzić bez naszych kilku kluczowych graczy...

Cały mecz nie był dobrym widowiskiem piłkarskim, chociaż zarówno i jedna i druga drużyna próbowała rozgrywać i grać piłką to na skutek wysokiego pressingu obydwu drużyn więcej było walki i tkzw. "kopaniny" niż gry piłką...W pierwszej połowie Repty kilkukrotnie próbują zagrozić naszej drużynie ale raz nas ratuje poprzeczka, raz nieskuteczność bądz nieudolność strzelecka napastnika Rept - w pozostałych przypadkach bez zarzutu sprawuje się nasza obrona z nowym bramkarzem Dawidem Janoszką włącznie..Sygnał do ataku Iskry daje Mateusz Ziaja który ładnie "urywa" się swojemu opiekunowi z drużyny przeciwnej wpada w pole karne i silnym strzałem posyła piłkę w kierunku bramki - jakim cudem bramkarz to broni? - prawdopodobnie do dzisiaj on sam nie ma pojęcia jak... - brawa dla golpikera Rept za tą interwencję w 27 minucie meczu.Niestety w 29 minucie zamiast braw bramkarz Zgody popełnia "babol" roku... Dobrze obsłużony przez Ryska Dutzkiego Rafał Sobania otrzymuje piłkę na 16 metrze od bramki przeciwnika i próbuje strzelać - tak próbuje bo piłka toczy się w ręce bramkarza, gdy wszyscy się już odwracają słychać z trybun rzęsiste " o kurw..." - nie wiemy jakim cudem ale piłka ląduje w bramce Rept, 0-1. Idziemy za ciosem i ładnej akcji prawą stroną boiska w 36 minucie na strzał decyduje się Rysiu Dutzki - po drodze lot piłki zmienia jeszcze Marcin Okrzesik i na przerwę schodzimy z 2-bramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy to próby Rept na odwrócenie losów spotkania - nic z tego połomscy obrońcy są zaporą nie do przejścia.Na dodatek w 69 minucie sędzia dyktuje rzut wolny z prawego narożnika pola karnego dla Iskry - do piłki podchodzi Józek Woldan i strzela tak że bramkarz odprowadza piłke tylko wzrokiem gdy ta ląduje w "okienku" bramki.

Gosdodarze stawiają wszystko na jedna kartę i angażują coraz co więcej sił osobowych w ataku - z tego robią sie dla nas dwa strzały w słupek - szkoda że tylko w słupek. W 76 minucie Repty zmniejszają straty na 1-3: rzut wolny z około 20 metrów od naszej bramki-strza,ł piłka odbija się od łokcia Adriana Kaszuba, całkowicie zmyla bramkarza i wpada w tkz."widełki" - piękna bramka naszego stopera - szkoda że samobójcza. W 87 minucie robi się już naprawdę groznie bowiem sędzia puszcza tkzw. akcję z przynajmniej 1,5m spalonego a napastnik Rept nie ma problemów z pokonaniem Dawida..Na szczęscie gospodarzom brakuje czasu i sił na doprowadzenie do remisu, a Nam starcza czasu i sił na dowiezienie korzystnego wyniku do końca meczu. GRATULACJE - pierwsze zwycięstwo w sezonie staje się faktem..

Obyśmy ten wynik powtórzyli za tydzień w niedziele na własnym boisku w meczu z Rodłem Górniki..